Dziennik elektroniczny

Menu główne
Menu użytkowe
Pracownicy szkoły
Szkolne strony
Dla uczniów
Administracja

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2012!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Zespół Szkół Budowlano - Informatycznych
II Ogólnopolski Turniej Szkół „EKO”
Wpisany przez Barbara Brząkalik (dod. BB)   

W dniu 11-go kwietnia br. odbył się finał II-go Ogólnopolskiego Turnieju Szkół „EKO” organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Wzięli w nim udział uczniowie klasy III TA – Anna Brząkalik i Sławomir Stawarczyk pod opieką Pani Barbary Brząkalik. Do finału, który odbył się w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi zakwalifikowały się 24 zespoły spośród 112-tu biorących udział w I-szym etapie.

Turniej odbywał się w trzech kategoriach: artystyczno-projektowej, techniczno-inżynieryjnej i  przyrodniczo-leśnej. Nasi finaliści wzięli udział w kategorii techniczno-inżynieryjnej zdobywając IV-te miejsce.

 
ZMAGANIA KINOMANIAKÓW
Wpisany przez Marta Trojnar   

W piątek, 4 kwietnia w żorskim kinie "Na Starówce" odbył się finał XVIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Filmie. Finał był poprzedzony pisemnymi eliminacjami, w wyniku których wyłonionych zostało dziesięciu finalistów. Ostatecznie w finałowych zmaganiach wzięły udział następujące osoby : Katarzyna Grzonka, Jakub Czarnotta, Sylwia Bednarek, Aleksandra Kania, Ewa Kozik - z ILO im. K. Miarki oraz  uczniowie ZSBI - Paweł Szatkowski, Szymon Ordon, Maciej Niezgoda, Marcin Szostek i Konrad Filipiuk.

Filmowi maniacy musieli wykazać się dużą znajomością filmów i ludzi kina. Pierwszy etap był przeglądem gatunków filmowych. Każdy z uczestników miał za zadanie zobaczyć wybrane wcześniej filmy, reprezentujące różne gatunki filmowe, m.in. film wojenny, horror, komedia, musical, film science - fiction. W tym etapie pytania przeplatane były piosenkami "oskarowymi", za które także można było dostać punkty.

Do drugiego etapu przeszło pięć osób. To własnie miłość, The Doors i Frida - to filmy, których znajomość, przede wszystkim muzycznej sfery doprowadziła trójkę uczestników do ostatniego etapu konkursu.

W ścisłym finale znaleźli się dwaj uczniowie ZSBI - Paweł Szatkowski i Szymon Ordon oraz uczennica ILO im. K.Miarki. Trzeci etap był zatytułowany - Po tamtej stronie chmur - spotkanie z Wimem Wendersem. Finaliści musieli wykazać się znajomością podanych wczesniej filmów, a także faktami z życia tego wybitnego reżysera. W wyniku "morderczej" walki prawdziwym fanem kina został już po raz drugi z rzędu Paweł Szatkowski z ZSBI, zdobywając największą ilość punktów. Nagrodą główną dla najlepszego...jest całoroczna wejściówka do kina "Na Starówce". Drugie miejsce zajął Szymon Ordon także z ZSBI, a na trzecim miejscu uplasowała się Akejsandra Kania z ILO. Nagrodami w konkursie były wejściówki do kina "Na Starówce", a także książki o tematyce filmowej, ufundowane przez Radę Rodziców ZSBI i "herbaciany prezent" z Herbaciarni U Janeczki (Żory, ul. Szeroka).

Organizatorem konkursu byli bibliotekarze ZSBI Monika Michali i Marta Trojnar.

 
XXVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Wpisany przez Barbara Grynicka (dod. BB)   

W środę, 9 kwietnia w Państwowych Szkołach Budownictwa w Bytomiu odbyła się podwójna uroczystość:
1) rozdania nagród dla reprezentantów okręgu śląskiego w zawodach centralnych XXVII Olimpiady Wiedzy i  Umiejętności Budowlanych.

 • Z naszej szkoły nagrody odebrali: Mariusz Reguła, Arek Szostek i Hania Czerwińska, którzy w następnym dniu,  10 kwietnia wyjechali do Lublina na zawody centralne.
 • 2) rozdania nagród dla zwycięzców  XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu na Pracę przejściową Uczniów Szkół Budowlanych.
  Organizatorami konkursu są Zarządy Oddziałów Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Bielsku Białej, Częstochowie, Gliwicach i Katowicach, pod patronatem Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
  W tym roku do konkursu zgłoszono 30 prac z 11 szkół naszego okręgu.
  Nasi uczniowie otrzymali:

  • III nagrodę za pracę: " Jak powstał mój dom szkieletowy" - autorzy Joanna Przebierała i Mateusz Pojda z klasy III Ta
  • wyróżnienie za pracę " Połączenia konstrukcji drewnianych" - autorzy Dagmara Rajwa i Szymon Domin z klasy III Ta.

  Laureatom i zwycięzcom gratulujemy!!

  Zdjęcia:

  Więcej…
   
  „Nowe doświadczenie – zagraniczne staże zawodowe”
  Wpisany przez Ilona Kaźmierczak i Aneta Bagińska(dod. BB)   

  Rozpoczynamy realizację kolejnych staży dla uczniów/uczennic naszej szkoły. Przypominamy, że projekt jest kierowany dla uczniów/ uczennic klas II i III z następujących profili: technik budownictwa technik geodeta technik mechatronik technik pojazdów samochodowych technik informatyk. Od najbliższego wtorku do czwartku tj. 8-10 kwietnia br. ruszamy z rozmowami kwalifikacyjnymi dla kandydatów/kandydatek wg harmonogramów rozwieszonych na korytarzach szkolnych. Można również na stronie szkolnej zapoznać się z harmonogramami. Zapraszamy serdecznie

  Rozmowa kwalifikacyjna 8.kwietnia
  Rozmowa kwalifikacyjna 9.kwietnia
  Rozmowa kwalifikacyjna 10.kwietnia

   
  II Ogólnopolski Turniej „EKO”
  Wpisany przez Barbara Brząkalik (dod. BB)   

  Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do II etapu  II-im Ogólnopolskim Turnieju „EKO” organizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.  Do etapu szkolnego przystąpiły trzy dwuosobowe drużyny.  Spośród konkursowych prezentacji komisja w składzie: v-ce dyr. F. Kwiecień, Pan H. Szlezinger  i Pani I. Kaźmierczak   wybrała pracę uczniów klasy IIITa, która została  wysłana do organizatora turnieju.  Została ona zakwalifikowana do finału, który odbędzie się 11 kwietnia w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi . Ogłoszeniem wyników odbędzie się 12 kwietnia w Ośrodku Rehabilitacji i Wypoczynku „Perła Borów” w Tleniu.

  Życzymy powodzenia!

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

  Strona 1 z 7

  [ wstecz ]  Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły dzięki firmie SOPRO POLSKA Sp.z o.o. oraz firmie SOLBET Sp. z o.o. (sponsorom miesięcznika "Materiały Budowlane"), mogą korzystać systematycznie z fachowej wiedzy i aktualnych informacji dotyczących nowoczesnych materiałów budowlanych oraz wielu informacji z dziedziny budownictwa.
  Dziękujemy firmom za bezpłatną prenumeratę miesięcznika "Materiały Budowlane".

  1975 - 2014 © ZSB-I | Grzegorz Radwański pod opieką mgr Marzeny Krauze.