Dziennik elektroniczny

Menu główne
Menu użytkowe
Pracownicy szkoły
Szkolne strony
Dla uczniów
Administracja

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2012!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Zespół Szkół Budowlano - Informatycznych
Dni wolne i do odpracowania.
Wpisany przez Beata Buchta   

Dni wolne od zajęć dydaktycznych 5,6,7, maj 2014 r. 23 i 24 czerwca 2014r.
2 maja 2014r. odpracowujemy w sobotę 26.04.2014r.
20 czerwca 2014r. odpracowujemy w sobotę 14.06.2014r.

 
ZMAGANIA KINOMANIAKÓW
Wpisany przez Marta Trojnar   

W piątek, 4 kwietnia w żorskim kinie "Na Starówce" odbył się finał XVIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Filmie. Finał był poprzedzony pisemnymi eliminacjami, w wyniku których wyłonionych zostało dziesięciu finalistów. Ostatecznie w finałowych zmaganiach wzięły udział następujące osoby : Katarzyna Grzonka, Jakub Czarnotta, Sylwia Bednarek, Aleksandra Kania, Ewa Kozik - z ILO im. K. Miarki oraz  uczniowie ZSBI - Paweł Szatkowski, Szymon Ordon, Maciej Niezgoda, Marcin Szostek i Konrad Filipiuk.

Filmowi maniacy musieli wykazać się dużą znajomością filmów i ludzi kina. Pierwszy etap był przeglądem gatunków filmowych. Każdy z uczestników miał za zadanie zobaczyć wybrane wcześniej filmy, reprezentujące różne gatunki filmowe, m.in. film wojenny, horror, komedia, musical, film science - fiction. W tym etapie pytania przeplatane były piosenkami "oskarowymi", za które także można było dostać punkty.

Do drugiego etapu przeszło pięć osób. To własnie miłość, The Doors i Frida - to filmy, których znajomość, przede wszystkim muzycznej sfery doprowadziła trójkę uczestników do ostatniego etapu konkursu.

W ścisłym finale znaleźli się dwaj uczniowie ZSBI - Paweł Szatkowski i Szymon Ordon oraz uczennica ILO im. K.Miarki. Trzeci etap był zatytułowany - Po tamtej stronie chmur - spotkanie z Wimem Wendersem. Finaliści musieli wykazać się znajomością podanych wczesniej filmów, a także faktami z życia tego wybitnego reżysera. W wyniku "morderczej" walki prawdziwym fanem kina został już po raz drugi z rzędu Paweł Szatkowski z ZSBI, zdobywając największą ilość punktów. Nagrodą główną dla najlepszego...jest całoroczna wejściówka do kina "Na Starówce". Drugie miejsce zajął Szymon Ordon także z ZSBI, a na trzecim miejscu uplasowała się Akejsandra Kania z ILO. Nagrodami w konkursie były wejściówki do kina "Na Starówce", a także książki o tematyce filmowej, ufundowane przez Radę Rodziców ZSBI i "herbaciany prezent" z Herbaciarni U Janeczki (Żory, ul. Szeroka).

Organizatorem konkursu byli bibliotekarze ZSBI Monika Michali i Marta Trojnar.

 
Kampania społeczna „Drugie życie”
Wpisany przez Kamil Musiolik (dod. BB)   

Nasza szkoła bierze udział w kampanii „Drugie życie”.
Deklaracja oddania narządów po śmierci do transplantacji to decyzja o przekazaniu szczególnego daru, obcej osobie oczekującej na nowe życie. Wiele setek osób co roku zyskuje ten bezinteresowny dar. Jedna osoba po śmierci może uratować życie czterem ciężko chorym osobom, a trzem poprawić jakość życia. Najczęściej pobierane organy to nerki, wątroba, serce, trzustka i płuca.
Decyzja o pobraniu narządów jest rozważana jedynie po wyczerpaniu wszystkich możliwości leczenia i stwierdzeniu śmierci mózgowej przez niezależny zespół lekarzy.
Decyzja o tym czy chcesz, czy nie oddać narządy po śmierci jest ważna. Podejmujesz ją samodzielnie. Nawet jeśli już nosisz Oświadczenie Woli, podziel się swoją decyzją z najbliższą rodziną.
To może ocalić komuś życie.
W ramach akcji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji poświęconej tej tematyce  na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, które odbyło się dnia 14 marca 2014 r.
Dnia  2 kwietnia 2014r. odbyła się wywiadówka na której uczniowie - koordynatorzy akcji promowali transplantację oraz rozdawali Oświadczenia Woli zainteresowanym rodzicom uczniów.
Na 23 kwietnia 2014 r. zaplanowano spotkanie z dr n. med. Wojciechem Marcinkowski – transplantologiem medycznym, w którym wezmą udział uczniowie klas trzecich.

 
Młody Lider Innowacji województwa śląskiego
Wpisany przez Juliusz Kobylanka(dod. BB)   

W dniu 11 kwietnia 2014r odbył się Konkurs: „Młody Lider Innowacji województwa śląskiego” – etap wojewódzki pod patronatem Kuratora Śląskiego, Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nasi uczniowie brali udział w dwóch kategoriach:

Usprawnienie Softwarowo-Techniczne oraz Pomysł techniczny.

W I kategorii Daniel Baczkowski i Jakub Stępień z klasy 3Td zajęli I miejsce – opiekunem był Juliusz Kobylanka natomiast w II kategorii Łukasz Janota z klasy 1Tb zajął III miejsce – opiekun Robert Osiński.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 16 kwietnia w Zespole Szkół Nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju

Prace Daniela Baczkowskiego i Jakuba Stępnia zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego w Warszawie.

Autorom prac i opiekunom gratulujemy.

Więcej…
 
II Ogólnopolski Turniej Szkół „EKO”
Wpisany przez Barbara Brząkalik (dod. BB)   

W dniu 11-go kwietnia br. odbył się finał II-go Ogólnopolskiego Turnieju Szkół „EKO” organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Wzięli w nim udział uczniowie klasy III TA – Anna Brząkalik i Sławomir Stawarczyk pod opieką Pani Barbary Brząkalik. Do finału, który odbył się w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi zakwalifikowały się 24 zespoły spośród 112-tu biorących udział w I-szym etapie.

Turniej odbywał się w trzech kategoriach: artystyczno-projektowej, techniczno-inżynieryjnej i  przyrodniczo-leśnej. Nasi finaliści wzięli udział w kategorii techniczno-inżynieryjnej zdobywając IV-te miejsce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7

[ wstecz ]Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły dzięki firmie SOPRO POLSKA Sp.z o.o. oraz firmie SOLBET Sp. z o.o. (sponsorom miesięcznika "Materiały Budowlane"), mogą korzystać systematycznie z fachowej wiedzy i aktualnych informacji dotyczących nowoczesnych materiałów budowlanych oraz wielu informacji z dziedziny budownictwa.
Dziękujemy firmom za bezpłatną prenumeratę miesięcznika "Materiały Budowlane".

1975 - 2014 © ZSB-I | Grzegorz Radwański pod opieką mgr Marzeny Krauze.